X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
سفر به اعماق اینترنت
  
 
 
آرشیو
 
یکشنبه 13 مهر‌ماه سال 1382
ویروس جدیدی در کار نبود...
توجه توجه لینک بعضی از دوستان که به این وبلاگ لینک داده بودند در وبلاگ قرار گرفت اگر  دوستانی هستند که لینکشون در وبلاگ نیست زودتر خبرم کنند...
-------------------

ویروس جدیدی در کار نبود...

خبر مربوط به انتشار ویروس جدید و از کار انداختن hard رایانه‌ای که از طریق yahoo messenger منتشر شده است، نوعی hoax (خبر دروغین) محسوب می‌شود.
به گزارش بخش خبر سایت IRITN، از خبرگزاری دانشجویان ایران، مهندس محمدرضا سیروس بخش - مسوول واحد اطلاع‌رسانی شرکت پاندا - با بیان این مطلب، در خصوص انتشار خبر ویروسی با عملکرد از کار انداختن سکتور صفر hard دیسک و مختل شدن hard، اظهار داشت: این خبر نوعی hoax (خبر دروغین) محسوب می‌شود و از هفته‌ی گذشته در yahoo messenger توسط کاربران رد و بدل شده است و طبیعتا هر کاربر برای اطلاع‌رسانی، ‌این خبر را برای دوستان خود ارسال کرده است.
وی، افزود: تا کنون هیچ خبری از گسترش ویروس جدید از شرکت‌های فعال در زمینه‌ی آنتی ویروس گزارش نشده است، ضمن اینکه عموما ویروس‌ها مشکلات نرم‌افزاری به وجود می‌آورند و از طریق نرم‌افزار نمی‌توانند سخت‌افزار سیستم را مختل کنند و در نمونه اخیر hard را بسوزاند. به عبارتی تنها می‌تواند Bios مربوط به hard را پاک کنند که از طریق نصب مجدد نرم‌افزار مشکل برطرف می‌شود.
وی، یادآور شد: در دو سال گذشته نیز خبری از نوع hoax منتشر شد که در آن کاربران را تشویق به پاک کردن فایلی در windows می‌کرد که آن فایل برای راه‌اندازی windows ضروری بود و با پاک کردن، کل سیستم عامل مختل می‌شد، لذا برخی از hoax در عین کاذب بودن می‌توانند همان مشکلات ویروس را به وجود آورند.
وی، در پایان گفت: طی دو ماه آینده، امکاناتی برای شناسایی hoax در آنتی ویروس پاندا عرضه خواهد شد که با شیوع خبرهای دروغین، گزارش آن به کاربران داده می‌شود

در رابطه با مطلب پایینی که در مورد لینک بود داریم حرکت میکنیماااا اگر هنوز هم کسی هست لطفا خبر بده...

برای عضویت در خبرنامه این وبلاگ نام کاربری خود در سیستم بلاگ اسکای را وارد کنید
نام کاربری
 
تعداد بازدیدکنندگان : 1381669


Powered by BlogSky.com

عناوین آخرین یادداشت ها